IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.04.2024

 1. DZISIEJSZĄ NIEDZIELĄ  rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne. Pamiętajmy, że tylko dzięki posłudze kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej Ofiary podczas Eucharystii oraz doświadczenie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty. Podczas tego tygodnia, szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej i towarzyszyć modlitwą naszemu klerykowi i siostrze zakonnej. Być może w młodych sercach naszych parafian daje się usłyszeć głos Bożego wołania: „Pójdź za mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą i delikatną radą. Msze św. sprawujemy dziś: w kościele parafialnym pw. św. Antoniego o godz: 8:30 i 12.00, a w kościele pw. św. Jana Pawła II: 8.30, 10:00, 11:30, 13:00; 18:00 i 19.30. Po Mszy św. o godz. 8.30 do Mszy św. o godz. 12.00 jest możliwość adoracji w ciszy Najśw. Sakramentu w kaplicy domu parafialnego.
 2. DZISIAJ, po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie z Rodzicami dzieci, które w maju przystąpią do I Komunii św.
 3. WE WTOREK, 23 KWIETNIA, BĘDZIEMY OBCHODZIĆ UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO WOJCIECHA, biskupa i męczennika, patrona Polski. W modlitwie pamiętajmy o naszej Ojczyźnie.
 4. W CZWARTEK, 25 KWIETNIA BĘDZIEMY OBCHODZIĆ ŚWIĘTO ŚW. MARKA EWANGELISTY. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Będziemy się modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba. W tym dniu nasz ks. Marek Jaworski obchodzi swoje imieniny. Składając Księdzu życzenia wszelkich łask od Pana Boga, zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta, w  tym dniu o godz. 18:00.
 5. OSOBY, które zapisały się na naszą parafialną pielgrzymkę  do Hiszpanii w dniach 23.09-2.10.2024 r. prosimy o dokonanie wpłaty, drugiej raty 2000 zł bezpośrednio na konto biura Polonia, do końca kwietnia. Szczegółowy program jest wywieszony w gablotach i na stronie internetowej parafii.
 6. INFORMACJE BUDOWLANE: trwają prace odlewnicze drzwi wejściowych z brązu do naszej nowej świątyni oraz prace na zewnątrz poszerzające plac wejściowy. Jako duszpasterze dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają dzieło budowy i wystroju naszej nowej świątyni.
 7. WARSZEWSKIE CENTRUM POMOCY UKRAINIE, nieustannie udziela pomocy potrzebującym. Centrum działa wyłącznie dzięki wsparciu mieszkańców, sponsorów i wolontariuszy. Przypominamy, że Centrum otwarte jest w I i III sobotę miesiąca od godz. 9.00 do 11.00. Także dzisiaj możemy wesprzeć dzieło pomocy nasza ofiarą do puszki przy wyjściu z kościoła. Za dotychczasową pomoc z serca dziękujemy.
 8. SOLENIZANTOM I JUBILATOM nowego tygodnia życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele parafialne—szczególnie na prace wykończeniowe i wyposażenie naszej nowej świątyni i osobom służącym na rzecz ubogich i uchodźcom, wyrażamy serdeczne  BÓG ZAPŁAĆ.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.04.2024

 1. DZIŚ TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii. Msze św. sprawujemy: w kościele parafialnym pw. św. Antoniego o godz: 8:30 i 12.00, a w kościele pw. św. Jana Pawła II: 8.30, 10:00, 11:30, 13:00; 18:00 i 19.30. Po Mszy św. o godz. 8.30 do Mszy św. o godz. 12.00 jest możliwość adoracji w ciszy Najśw. Sakramentu w kaplicy domu parafialnego.
 2. W DNIACH OD 14. DO 20.04 OBCHODZIMY W KOŚCIELE W POLSCE TYDZIEŃ BIBLIJNY.  Zapraszamy w tych dniach do szczególnego pochylenia się nad Słowem Bożym podczas codziennej Mszy św., podczas spotkań w grupach i w osobistej lekturze Biblii. Przy tabernakulum Słowa Bożego możemy wylosować dla siebie cytat Biblijny.
 3. SZCZECIŃSKI MARSZ DLA ŻYCIA wyruszy dzisiaj o godzinie 15.00 z Jasnych Błoni do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie zakończy się uroczystą Mszą św. z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Serdecznie zapraszamy.
 4. SPOTKANIE RODZICÓW I DZIECI PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 w kościele.
 5. OSOBY, które zapisały się na naszą parafialną pielgrzymkę  do Hiszpanii w dniach 23.09-2.10.2024 r. prosimy o dokonanie wpłaty, drugiej raty 2000 zł bezpośrednio na konto biura Polonia. Szczegółowy program jest wywieszony w gablotach i na stronie internetowej parafii. Zapisy w zakrystii.
 6. WARSZEWSKIE CENTRUM POMOCY UKRAINIE, nieustannie udziela pomocy potrzebującym. Centrum działa wyłącznie dzięki wsparciu mieszkańców, sponsorów i wolontariuszy. Przypominamy, że Centrum otwarte jest w I i III sobotę miesiąca od godz. 9.00 do 11.00. Także dzisiaj możemy wesprzeć dzieło pomocy nasza ofiarą do puszki przy wyjściu z kościoła. Za dotychczasową pomoc z serca dziękujemy.
 7. SOLENIZANTOM I JUBILATOM nowego tygodnia życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele parafialne—szczególnie na prace wykończeniowe i wyposażenie naszej nowej świątyni, na dzieła Caritas i osobom służącym na rzecz ubogich i uchodźcom, wyrażamy serdeczne  BÓG ZAPŁAĆ.

Zobacz:

INTENCJE MSZALNE