XXVIII NIEDZIELA ROKU – 13.10.2019 R.

 1. W liturgii niedzielnej msze św. sprawujemy: 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:00; 18:00 i 19:30.
 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy xix dzień papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Przeprowadzona jest dziś zbiórka do puszek na stypendia dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin, a po Mszy św. o godz. 19.30 zapraszamy na Wieczornice Papieską przygotowaną przez naszą młodzież.
 3. Dzisiaj także zapraszamy do kawiarenki parafialnej w naszej świetlicy, na kawę, herbatę i domowe ciasto. Kawiarenka będzie czynna raz w miesiącu w godz. od 10.30 do 13.
 4. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich w dni powszednie tygodnia, do udziału w codziennej Mszy św. o godz. 18:00 połączonej z nabożeństwem różańcowym o 18:30. Dzieci mają osobno różaniec w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki października o godz. 17:00. Młodzież, od VII klasy poczynając, zapraszamy na różaniec w piątki o godz. 19:30 a w pozostałe dni z dorosłymi bądź z dziećmi. W niedziele październikowe różaniec o godz. 17:30.
 5. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania: klasy I ponadpodstawowe mają w tym tygodniu spotkania w małych grupach wg. wyznaczonego porządku.
 6. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek, 15.10 o godz. 19.15 w salce. Zapraszamy wszystkich pragnących pogłębiać swoją wiarę przez Słowo Boże.
 7. Nabożeństwo o uzdrowienie i Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II 16.10 ( w 41 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża) , w środę o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 8. Za tydzień, będziemy przeżywać w naszej wspólnocie niedzielę misyjną. Będziemy mogli wspomóc działalność misyjną Kościoła przez modlitwę i ofiarę do puszki.
 9. W przyszłą niedzielę, będziemy mogli spróbować wypieków ciast naszych parafian (każdy może ofiarować swój wypiek), w świetlicy parafialnej. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na budowę naszej nowej świątyni.
 10. Na stoliku z gazetami są wyłożone karty wypominkowe, na których piszemy imiona naszych zmarłych i zaznaczamy ulicę zamieszkania osoby proszącej o tę modlitwę. Za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych modlimy się codziennie, od 2 do 30 listopada, o godz. 17:30. Mieszkańców z poszczególnych ulic zapraszamy w kolejne dni tygodnia, według planu, który zostanie podany w ogłoszeniach parafialnych w niedzielę, 27 października 2019 r.
  Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych sprawujemy przez cały rok, w ostatni piątek miesiąca o godz. 18:00, Mszę św. Ofiary składane wraz z wypominkami będą przeznaczone na budowę naszej nowej świątyni
 11. Caritas Parafialny prosi o pomoc w zebraniu trwałych produktów żywnościowych dla naszych podopiecznych, które możemy ofiarować do przygotowanego kosza przy stoliku z gazetami. A na placu przy domu parafialnym jest kontener na czystą i dobrą odzież dla potrzebujących.
 12. Prosimy o wsparcie finansowe naszego wyższego arcybiskupiego seminarium duchownego. Wszystkie parafie archidiecezji mają swój udział w utrzymaniu Seminarium Duchownego. Koperty na ten cel, obok kart wypominkowych, są wyłożone na stoliku z gazetami.
 13. Ogłoszenia budowlane: zakończyliśmy wylewanie posadzki, trwa budowa pomieszczenia na węzeł cieplny oraz powstaje malowidło na głównej ścianie prezbiterium przedstawiające Chrystusa oraz Apostołów Piotra i Pawła. Relacje zdjęciową z budowy możemy zobaczyć na stronie internetowej naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy w różny sposób włączają się w to dzieło. Możemy nabyć cegiełki o różnych nominałach, które pomagają nam kontynuować prace. W celu zabezpieczenia naszego kościoła parafialnego zamontowaliśmy kamery.
 14. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Za dobroć, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele parafialne— szczególnie na budowę nowej świątyni, oraz za ofiarowanie i dokonanie nasadzeń tui przy naszym kościele parafialnym, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Józefa Janowskiego, którego polecamy naszej pamięci w modlitwie.

Zobacz:

INTENCJE MSZALNE