XI NIEDZIELA ROKU — ODPUST ŚW. ANTONIEGO – 16.06.2024.

 1. DZISIAJ Msze św. sprawujemy: w kościele parafialnym pw. św. Antoniego o godz. 8.30 i 12.00, a w nowej świątyni pw. św. Jana Pawła II: o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 19.30.  Od przyszłej niedzieli, 23.06 przez okres wakacji Msze św. będziemy sprawować: w kościele parafialnym  pw. św. Antoniego o godz. 8.30 ( nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 ), a w kościele pw. św. Jana Pawła II, o godz. 8:30, 10.00; 11.30, 13:00 i 19.00. ( nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 i 19.30 ).
 2. W DZISIEJSZĄ NIEDZIELĘ PRZEŻYWAMY W NASZEJ PARAFII UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ KU CZCI ŚW. ANTONIEGO – PATRONA NASZEJ PARAFII. Msze św.  w kościele pw. św. Antoniego o godz. 8.30 i suma odpustowa o godz. 12.00, wraz z procesją i nabożeństwem do NSPJ,  której będzie przewodniczył ks. Mariusz Ogórski – proboszcz Parafii w Pilichowie. Po Mszy św. o godz. 8.30 i 12.00, błogosławieństwo relikwiami św. Antoniego. Dzisiaj przeżywamy także XXIX Festyn Antoniański przy domu parafialnym. Jak co roku czeka nas wiele atrakcji, min. II Bieg Antoniański dla dzieci. Podczas festynu będzie można nabyć cegiełki w cenie 5 zł, które podpisane imieniem i nazwiskiem oraz wrzucone do przygotowanej urny, przy domu parafialnym, wezmą udział  w losowaniu nagród głównych.  Dochód z cegiełek będzie przeznaczony na prace wykończeniowe i wyposażenie naszej nowej świątyni pw. św. Jana Pawła II. To nasze parafialne święto organizujemy dzięki zaangażowaniu mieszkańców i parafian. Szczegóły program znajdziemy na  plakatach  i na stronie internetowej parafii.  Wszystkim ofiarodawcom i fundatorom odpustu, nagród konkursowych, fantów i nagród głównych, wyrażamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy organizatorom odpustu: Komitetowi Organizacyjnemu Festynu, Radzie Parafialnej i Stowarzyszeniu Nasze Warszewo oraz wszystkim osobom z grup parafialnych i wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie serca i poświęcony czas na  rzecz naszych parafialnych i dzielnicowych uroczystości. Niech wszystkim ludziom dobrej woli św. Antoni wyprasza potrzebne łaski u Pana Boga.
 3. PRZEZ CAŁY CZERWIEC, ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA DO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. Wpatrując się w Serce Zbawiciela prosimy: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego”. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 18:30; w dzisiejszą niedzielę wyjątkowo po Mszy św. godz. o 12.00.
 4. W NIEDZIELĘ 16 i 23.06 odbędzie się zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji w związku z wakacyjną akcją kolonijną dla dzieci z ubogich środowisk naszej Archidiecezji.
 5. W TYM TYGODNIU KOŃCZYMY ROK SZKOLNY, KATECHETYCZNY I DUSZPASTERSKI. W piątek na godz. 9.00 do kościoła pw. Św. Antoniego, zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców, aby podczas Mszy św. dziękować Panu Bogu za miniony rok szkolny i prosić o szczęśliwe wakacje.
 6. BIURO PARAFIALNE w czasie wakacji będzie czynne we wtorek 16—17 i w sobotę 11-12.
 7. UCZESTNIKÓW NASZEJ PARAFIALNEJ PIELGRZYMKI DO HISZPANII, prosimy o dokonanie wpłaty trzeciej raty w kwocie 2000 zł na konto biura Polonia, do końca czerwca.
 8. SOLENIZANTOM I JUBILATOM nowego tygodnia życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele parafialne—szczególnie na prace wykończeniowe i wyposażenie naszej nowej świątyni, służącym na rzecz ubogich i uchodźcom, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości odpustowych i festynu antoniańskiego, wyrażamy serdeczne  BÓG ZAPŁAĆ.

X NIEDZIELA ROKU — 09.06.2024 r.

 1. DZISIAJ Msze św. sprawujemy: w kościele parafialnym pw. św. Antoniego o godz. 8.30 i 12.00, a w nowej świątyni pw. św. Jana Pawła II: o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 19.30.
 2. Rocznica I Komunii św.  odbędzie się dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 13.00.
 3. PRZEZ CAŁY CZERWIEC, ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA DO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. Wpatrując się w Serce Zbawiciela prosimy: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego”. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 18:30; w niedziele o 17.30.
 4. WSPÓLNOTA ŻYWEGO RÓŻAŃCA ZAPRASZA Z 9/10 NA JERYCHO RÓŻAŃCOWE. Jest to całodobowe czuwanie modlitewne w intencjach Kościoła, Parafii i pokoju rozpoczynające się o godz. 19.00 każdego miesiąca w kaplicy domu parafialnego.
 5. 13.06 I 16.06, BĘDZIEMY  PRZEŻYWAĆ W NASZEJ PARAFII UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ KU CZCI ŚW. ANTONIEGO – PATRONA NASZEJ PARAFII. Uroczysta suma ku czci św. Antoniego zostanie odprawiona w niedzielę, 16.06 o godz. 12.00 wraz z procesją i nabożeństwem  ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, której będzie przewodniczył ks. Mariusz Ogórski – proboszcz parafii  w Pilichowie. W tym dniu przeżywać będziemy także XXIX Festyn Antoniański. Można już nabywać po Mszy św. cegiełki w cenie 5 zł, które podpisane imieniem i nazwiskiem oraz wrzucone do przygotowanej urny, przy domu parafialnym, w dniu festynu, wezmą udział  w losowaniu nagród głównych.  Dochód z cegiełek będzie przeznaczony na dalsze prace wykończeniowe i wyposażenie naszej nowej świątyni pw. św. Jana Pawła II. To nasze parafialne święto organizujemy dzięki zaangażowaniu mieszkańców i parafian. Szczegóły program znajdziemy na  plakatach  i na stronie internetowej parafii. Wraz z Komitetem Organizacyjnym i Radą Parafialną prosimy o włączenie się  w przygotowanie festynu poprzez ofiarowanie fantów i nagród głównych. Szczególną prośbę kierujemy do osób gotowych pomóc w pieczeniu ciast. Tych, którzy zechcą się włączyć prosimy o wpisanie na listę, która znajduje się w zakrystii.
 6. UCZESTNIKÓW NASZEJ PARAFIALNEJ PIELGRZYMKI DO HISZPANII, prosimy o dokonanie wpłaty trzeciej raty w kwocie 2000 zł na konto biura Polonia, do końca czerwca.
 7. WARSZEWSKIE CENTRUM POMOCY UKRAINIE udziela pomocy potrzebującym. Centrum działa wyłącznie dzięki wsparciu mieszkańców, sponsorów i wolontariuszy. Także dzisiaj możemy wesprzeć dzieło pomocy nasza ofiarą do puszki przy wyjściu z kościoła. Za dotychczasową pomoc z serca dziękujemy.
 8. SOLENIZANTOM I JUBILATOM nowego tygodnia życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele parafialne—szczególnie na prace wykończeniowe i wyposażenie naszej nowej świątyni, osobom służącym na rzecz ubogich i uchodźcom, wyrażamy serdeczne  BÓG ZAPŁAĆ.

Zobacz:

INTENCJE MSZALNE