Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018 r.

Chrystus Pan po zmartwychwstaniu przygotowywał uczniów do swego odejścia. Obiecał im zesłać swego Ducha, który przypomniał im wszystko to, czego nauczał, przekona świat o grzechu i sądzie. Duch Pocieszyciel został nam właśnie dziś dany. Jest to największy owoc Zmartwychwstania i tą wyrazistą pieczęcią zamykamy okres paschalny. Zesłanie Ducha Świętego uczyniło z bojaźliwych i niejednokrotnie małej wiary uczniów Chrystusa prawdziwych świadków. Otwórzmy się i my na ten wielkanocny dar i tym samym stańmy się odważnymi świadkami Chrystusowej wiary.

 

 1. Msze św. sprawujemy o godz. 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 14.45 ( w przyszłą niedzielę ostatni raz), 16:00, 18:00, 19:30. Nabożeństwo majowe: w niedziele – godz. 16:50; w dni powszednie – godz. 18:30.
 2. Uczestników Pielgrzymki do Ziemi Świętej zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie do świetlicy parafialnej.
 3. Jutro, w poniedziałek, 21 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest Ona główną patronką naszej archidiecezji. W tym dniu Ksiądz Arcybiskup Metropolita zaprasza wszystkich członków wspólnot, ruchów i stowarzyszeń kościelnych oraz uczestników nowenny do Ducha Świętego do udziału w Archidiecezjalnym Dniu Jedności Wspólnot, który rozpocznie się o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej.
 4. Biały Tydzień dla dzieci które przystąpiły do pierwszej Komunii Świętej będzie trwał do czwartku. Zapraszamy do codziennego udziału we mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwie majowym.
 5. W sobotę, 26.05— czwarta sobota komunijna. o godzinie 10.00 i 12.00 siódma i ósma grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców w piątek o godz. 16.15 i 19:00. W niedzielę dzieci klas III wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00 i nabożeństwo majowe podczas, którego nastąpi zawierzenie dzieci Matce Bożej, wręczenie obrazków oraz pamiątkowe zdjęcie.
 6. W najbliższy czwartek będziemy obchodzili Święto ku czci Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Święto to, wprowadzone w ostatnich dniach pontyfikatu papieża Benedykta XVI ma przyczyniać się do pogłębiania świętości życia duchowieństwa oraz inspirować do modlitwy o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w tym dniu.
 7. Rocznica I Komunii św. odbędzie się w niedzielę: 27.05 – I grupa, klasa IVa,b,c,d,e; II grupa 3.06, klasy IV f,g,h i inne szkoły – o godz. 13.00. Próba generalna dla pierwszej grupy dzieci, w sobotę, 26.05 o godz. 16.30., a po niej sakrament spowiedzi św.
 8. Przygotowanie przedmałżeńskie odbędzie się 25.05 od godz. 19.30 i 26.05 od godz. 9.00 w świetlicy parafialnej. Zapraszamy szczególnie tych narzeczonych, którzy w najbliższych miesiącach planują zawarcie sakramentu małżeństwa.
 9. W przyszłą niedzielę swoją 13 rocznicę święceń kapłańskich będzie przeżywał ks. Paweł Kasprzyk. W jego intencji będziemy się modlić podczas Mszy św. o godz. 19.30. Życząc obfitości łask Bożych zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Zapraszamy na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych w Lednicy w dniu 2.06. Koszt wyjazdu 70 zł. Zapisy w zakrystii.
 11. W 13 i 17 czerwca przeżywać będziemy Uroczystości Odpustowe i festyn antoniański. Wraz z Komitetem Organizacyjnym i Radą Parafialną prosimy o włączenie się w przygotowanie festynu przez ofiarowanie fantów.
 12. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Za dobroć, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele duszpasterskie, szczególnie na budowę naszej nowej świątyni, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. W tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Hannę Bednarzak i Irenę Przylecką, które polecamy naszej pamięci w modlitwie.

Zobacz:

INTENCJE MSZALNE