III Niedziela Wielkiego Postu – 07.03.2021 r.

  1. LITURGIA NIEDZIELI: Msze św. sprawujemy w kościele parafialnym pw. św. Antoniego o godz: 8:30, 12.00 i 13.15, a w kościele pw. św. Jana Pawła II: 8.30, 10:00, 11:30, 13:00; 18:00 i 19.30. Po Mszy św. o godz. 18.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca dla dorosłych. Ofiary dziś składane na tacę są przeznaczone na prace wykończeniowe naszej nowej świątyni
  2. SPOTKANIE Z RODZICAMI I DZIEĆMI przygotowującymi się do I Komunii św. odbędzie się w kościele pw. św. Antoniego, dzisiaj o godz. 11.30 dla klasy III e, a po Mszy św. o godz. 13.15 dla klasy III f, ze SP nr 7. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.15, dla dzieci z wszystkich innych szkół
  3. W PIERWSZĄ NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU ROZPOCZĘLIŚMY NASZE REKOLEKCJE PARAFIALNE. Kolejne nauki odbywają się przez cały Okres Wielkiego Postu i Okres Wielkanocny, w każdą środę podczas Mszy św. o godz. 18.00, a po Niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz.20.00 i okazja do spowiedzi św. Prowadzi je ks. prof. Zdzisław Kroplewski i ks. dr Andrzej Krzystek.
  4. PRZEZ CAŁY WIELKI POST nie ustawajmy w trosce o nawrócenie. Własnym przykładem i modlitwą wspierajmy wielkopostne dzieła. Modlitwa różańcowa w dni powszednie 17:30, a w niedzielę o 11.00. Możemy wpisać się do księgi trzeźwości, która jest wyłożona w prezbiterium w kościele pw. Św. Antoniego.
  5. WSPÓLNOTA ŻYWEGO RÓŻAŃCA zapraszamy na Jerycho Różańcowe z 9/10.03. Jest to całodobowe czuwanie modlitewne w intencji Kościoła, Ojczyzny, Parafii i pokoju, o dowolnie wybranej przez siebie godzinie rozpoczynające się o dziewiątego każdego miesiąca o godz. 19.00 w kaplicy domu parafialnego.
  6. PARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS zaprasza na kiermasz świąteczny. Fundusze pozyskiwane przez Caritas są przeznaczone na bieżącą i wielkanocną pomoc osobom najbardziej potrzebującym. Przy stoliku z gazetami można składać trwałe produkty żywnościowe dla naszych ubogich, w przygotowanych przez Caritas torbach.
  7. OGŁOSZENIA BUDOWLANE: zakończyliśmy układanie płytek podłogowych w jednym z pomieszczeń zakrystii, zamontowaliśmy kolejnych troje drzwi oraz pomalowano powierzchnie tynkowane, w nawie wejściowej kościoła. Przygotowujemy się do montażu cyborium eucharystycznego. Dziękujemy wszystkim, którzy w różny sposób włączają się w to dzieło. Informujemy, że uczestnicy liturgii mają możliwość parkowania także na placu za kościołem.
  8. SOLENIZANTOM I JUBILATOM NOWEGO TYGODNIA składamy życzenia wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele parafialne—szczególnie na prace wykończeniowe i wyposażenie naszej nowej świątyni oraz na misje, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

Zobacz:

INTENCJE MSZALNE