III Niedziela Wielkanocna – 18.04.2021 r.

  1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii. Msze św. sprawujemy: w kościele parafialnym pw. św. Antoniego o godz: 8:30, 12.00 i 13.15, a w kościele pw. św. Jana Pawła II: 8.30, 10:00, 11:30, 13:00; 18:00 i 19.30. Dla zachowania więzi z parafią, zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. poprzez transmisje internetową
  2. W dniach od 18. do 24.04 obchodzimy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zapraszamy w tych dniach do szczególnego pochylenia się nad Słowem Bożym podczas codziennej Mszy św., podczas spotkań w grupach i w osobistej lekturze Biblii.
  3. Trwają nasze Rekolekcje Parafialne. Kolejne katechezy paschalne, są głoszone przez cały Okres Wielkanocny, w każdą środę podczas Mszy św. o godz. 18.00, a po Niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz.20.00 i okazja do spowiedzi św. Tę część prowadzi ks. dr Andrzej Krzystek
  4. W piątek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. W modlitwie pamiętajmy o naszej Ojczyźnie.
  5. W niedzielę, 25 kwietnia będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Będziemy się modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba. W tym dniu nasz ks. Marek Jaworski obchodzi swoje imieniny. Składając Księdzu życzenia wszelkich łask od Pana Boga, zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta, w tym dniu o godz. 11:30
  6. Informacje budowlane: trwa kolejny etap prac ikonograficznych w nawie wejściowej kościoła. Z jednej strony, nasz artysta maluje postać Matki Bożej i św. Piotra, a z drugiej postać św. bp. Ottona i bp. Wojciecha.
  7. Spotkania przygotowujące dzieci do I Komunii św. i poświęcenie książeczek, odbędą się w kościele pw. św. Jana Pawła II: w poniedziałek, 26.04 klasa III a, o godz.16.30 i klasa III b o godz. 19.00; w środę 28.04, klasa III c, o godz. 16.30, i klasa III d, o godz. 19.15; w czwartek, 29.04, klasa III e o godz. 16.30 i klasa III f o godz. 19.00 oraz w piątek, 30.04 klasy z innych szkół niż SP 7, o godz. 19.00.
  8. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Dziękujemy szczególnie tym wszystkim, za to, że w poczuciu odpowiedzialności za naszą wspólnotę parafialną, na miarę swoich możliwości, dokonują składają ofiary i dokonują dobrowolnych wpłat przeznaczonych na tacę za pośrednictwem konta parafialnego, na nasze funkcjonowanie i na prace wykończeniowe. Wielkie Bóg zapłać. Dziękujemy także wszystkim, którzy we Mszy św. uczestniczą korzystając z transmisji internetowej, trwają w duchowej łączności ze wspólnotą parafialną. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty śp. Władysława Mędrka, którego polecamy naszej pamięci w modlitwie.

Zobacz:

INTENCJE MSZALNE