XIII NIEDZIELA ROKU — 28.06.2020 r.

  1. LITURGIA NIEDZIELNA: przez okres wakacji Msze św. sprawujemy: w kościele parafialnym pw. św. Antoniego o godz. 8.30, 18.00 i 19.30, a w kościele pw. św. Jana Pawła II, o godz. 8.30, 10.00 , 11.30 i 13.00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa dzisiaj o godz. 17:30, a w tygodniu o 18.30.
  2. BIURO PARAFIALNE w czasie wakacji będzie czynne we wtorek 16-17 i w sobotę 11-12.
  3. W PONIEDZIAŁEK PRZYPADA UROCZYSTOŚĆ ŚW. PIOTRA I PAWŁA APOSTOŁÓW. W tym dniu nasz ks. Piotr obchodzi swoje imieniny. W intencji solenizanta będziemy modlić się podczas Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  4. W TYM TYGODNIU PRZYPADA, PIERWSZY CZWARTEK, PIERWSZY PIĄTEK i PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. Okazja do spowiedzi świętej w piątek od 6:30 do 7:00, od godz. 17:30 do 18:30, a także podczas adoracji od godz. 20:00 do 20:45, zakończonej Apelem Jasnogórskim o 21.00.
  5. ZMIANA TAJEMNIC ŻYWEGO RÓŻAŃCA w dla dzieci i młodzieży w sobotę, o godz. 14.30 w salce, a dla dorosłych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 18.00.
  6. DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy w poczuciu odpowiedzialności za naszą wspólnotę parafialną, na miarę swoich możliwości, składają ofiary i dokonują dobrowolnych wpłat przeznaczonych na tacę za pośrednictwem konta parafialnego, na nasze funkcjonowanie i na prace wykończeniowe w nowej świątyni. Wielkie Bóg zapłać. Kończymy kolejny etap prac malarskich polichromii. Artysta wykonał osiem scen biblijnych z życia pierwszego papieża – św. Piotra. ( 1. Powołanie św. Piotra, 2. Przekazanie władzy pasterskiej, 3. Przemienienie na Górze Tabor, 4.Ostatnia Wieczerza, 5. Zesłanie Ducha Św., 6. Sobór Jerozolimski, 7. Chrzest w domu Korneliusza, 8. Ukrzyżowanie św. Piotra). Pięć scen ma już swoich fundatorów. Istnieje jeszcze możliwość włączenia się w dzieło fundacji. Równocześnie trwa fugowanie ścian. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa.
  7. UDAJĄCYM SIĘ NA WAKACYJNY ODPOCZYNEK życzymy wielu łask Bożych zarówno tych zewnętrznych jak i duchowych. Piękno stworzonego świata, piękno architektury sakralnej miejsc, które odwiedzimy, niech nam wszystkim pomoże jeszcze bardziej zbliżyć się do Pana Boga. Osobista modlitwa w różnych miejscach kultu i na łonie przyrody, lektura i medytacja Pisma św. jak również niedzielna i świąteczna Msza św. przeżywana w świątyniach rozsianych w różnych zakątkach, niech otworzy nas jeszcze bardziej na Miłość, którą jest Bóg, by nasze życie duchowe nabrało nowego blasku po całorocznym trudzie nauki i pracy.

Zobacz:

INTENCJE MSZALNE