XII NIEDZIELA ROKU – 23.06.2019 r.

  1. LITURGIA NIEDZIELNA: Msze św. sprawujemy o godz. 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00 i 19:30. Do zakończenia wakacji nie ma Mszy św. o godz. 16:00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedzielę o godz. 17:30, a w tygodniu o 18.30.
  2. TYDZIEŃ TEMU PRZEŻYWALIŚMY W NASZEJ PARAFII NIEDZIELĘ ODPUSTOWĄ ŚW. ANTONIEGO. Wszystkim ofiarodawcom i fundatorom odpustu, nagród konkursowych, fantów i nagród głównych – Prezydentowi Miasta, Marszałkowi Województwa, Radzie Miasta, Totalizatorowi Sportowemu, Firmie Remondis, Siemaszko, Sklepom Leclerc, Szkołom Językowym i innym, wyrażamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy organizatorom odpustu: Radzie Parafialnej, Komitetowi Organizacyjnemu, Stowarzyszeniu Nasze Warszewo, Radzie Osiedla Warszewo i Szkole Podstawowej nr 7, wszystkim osobom z grup parafialnych oraz wszystkim woluntariuszom za zaangażowanie serca i poświęcony czas na rzecz naszych parafialnych i dzielnicowych uroczystości. Niech wszystkim ludziom dobrej woli św. Antoni wyprasza potrzebne łaski. Pozyskane z odpustu fundusze, jak co roku, przeznaczamy na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży uczestniczących w różnych formach spotkań duszpasterskich przy naszej parafii oraz na budowę naszej nowej świątyni pw. Św. Jana Pawła II. Grupa dzieci i młodzieży z różnych grup parafialnych po przewodnictwem ks. Marka wyruszy na kolonie w góry 15.07.
  3. BIURO PARAFIALNE w czasie wakacji będzie czynne we wtorek 16—17 i w sobotę 11-12.
  4. TYDZIEŃ EUCHARYSTYCZNY zakończymy w piątek Uroczystością Najśw. Serca Pana Jezusa. W tygodniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 wraz z procesją i nabożeństwem do NSPJ.
  5. W SOBOTĘ PRZYPADA UROCZYSTOŚĆ ŚW. PIOTRA I PAWŁA APOSTOŁÓW. W tym dniu nasz ks. Paweł i ks. Piotr obchodzą swoje imieniny. W intencji solenizantów będziemy modlić się podczas Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  6. ZAPRASZAMY NA DIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĘ AUTOKAROWĄ NA JASNĄ GÓRĘ w dniach 27.09-29.09.2019. Na trasie: Kalisz, Częstochowa, Prudnik Śląski, Opole, Zlote Horny, Dolni Murava, Legnica. Częstochowa. Koszt: 430 zł. Serdecznie zapraszamy. Zapisy w zakrystii.
  7. OGŁOSZENIA BUDOWLANE: trwają prace blacharsko-dekarskie, tynkowanie ścian wewnątrz i układanie instalacji wodno-kanalizacyjnej. Relacje zdjęciową z wydarzeń minionego tygodnia możemy oglądać na stronie internetowej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy w różny sposób włączają się w to dzieło.
  8. SOLENIZANTOM I JUBILATOM nowego tygodnia życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Za dobroć, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie – szczególnie na budowę naszej nowej świątyni, na organy do nowej świątyni, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Osoby, które zamówiły reprodukcje naszego obrazu św. Antoniego, mogą zgłosić się po jego odbiór w zakrystii.
  9. UDAJĄCYM SIĘ NA WAKACYJNY ODPOCZYNEK życzymy wielu łask Bożych zarówno tych zewnętrznych jak i duchowych. Piękno stworzonego świata, piękno architektury sakralnej miejsc, które odwiedzimy, niech nam wszystkim pomoże jeszcze bardziej zbliżyć się do Pana Boga. Osobista modlitwa w różnych miejscach kultu i na łonie przyrody, lektura i medytacja Pisma św. jak również niedzielna i świąteczna Msza św. przeżywana w świątyniach rozsianych po całym świecie niech otworzy nas jeszcze bardziej na Miłość, którą jest Bóg, by nasze życie duchowe nabrało nowego blasku po całorocznym trudzie nauki i pracy.

Zobacz:

INTENCJE MSZALNE