NIEDZIELA PALMOWA – 14.04.2019 R.

 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień— Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej, a kończy się on Niedzielą Zmartwychwstania. Obie te wielkie niedziele jak klamra spinają w jedną całość dwa najistotniejsze wydarzenia zbawcze: bolesną śmierć i chwalebne zmartwychwstanie Chrystusa. Szczególnie ważne są trzy ostatnie dni Wielkiego Tygodnia, które nazywamy Triduum Paschalnym. Są one największym świętem kościelnym i stanowią szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się ono Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, poprzez śmierć Jezusa w Wielki Piątek, punktem kulminacyjnym jest obchód Wigilii Paschalnej w Wielką Noc, a kończy nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. W te wielkie dni, nie tylko wspominamy, ale i uobecniamy w liturgii dzieło naszego odkupienia; poprzez Wieczernik, Ogrójec, śmierć na Kalwarii i Grób, do zwycięskiego i chwalebnego zmartwychwstania. Jest to jedna, jedyna Pascha (przejście przez śmierć do życia), w której i my już dziś w sposób sakramentalny uczestniczymy. Dlatego każdy chrześcijanin winien dołożyć wszelkich starań, aby te dni Wielkiego tygodnia przeżyć owocnie poprzez czynny udział w bogatej liturgii. Plan Wielkiego Tygodnia znajdziemy tutaj. Na progu Wielkiego Tygodnia prośmy o łaskę szczerego nawrócenia do Boga poprzez Sakrament Pojednania. Godziny spowiedzi w tym tygodniu są wywieszone na plakatach informacyjnych.
 2. W Wielki Poniedziałek, 15.04, po Mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się w naszej świątyni śpiewanie tradycyjnych pieśni pasyjnych. Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewu na cześć Męki Pańskiej.
 3. Spotkania dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas III gimnazjalnych odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.00 w kościele. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony naszej młodzieży przez ks. Arcybiskupa, 26.04 o godz. 18.00.
 4. Msza św. o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i błogosławieństwo relikwiami zostanie odprawiona 16.04, we wtorek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 5. Spotkanie Kręgu Biblijnego, we wtorek o godz. 19.15 w salce. Serdecznie zapraszamy.
 6. W Wielkim Tygodniu biuro parafialne będzie czynne tylko w Wielki Wtorek od 16.00 do 17.00.
 7. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby zdrowe, pełnoletnie aż do sześćdziesiątego roku życia nie mają dyspensy; powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych dobrze rozciągnąć też na Wielką Sobotę). Zapalmy lampki przy krzyżach. W Godzinę Miłosierdzia Bożego (godz. 15.00), przeżyjemy Drogę Krzyżową i rozpoczniemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Niech towarzyszy nam żarliwa modlitwa, skupienie i głęboka zaduma nad Tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Naszą pobożność wyraźmy licznym udziałem w nabożeństwach pasyjnych i adoracjach oraz pobożnym nawiedzeniem Grobu Pańskiego.
 8. Ofiary składane na tacę w Wielki Czwartek są przeznaczona na cele charytatywne (jałmużna wielkopostna), w Wielki Piątek – na Grób Pański w Jerozolimie, w Wielką Sobotę i Niedzielę Zmartwychwstania na budowę naszej nowej świątyni.
 9. Wielki Post jest szczególnym czasem świadczenia miłosierdzia. Zachęcamy do wsparcia „Caritas”. Pod chórem można nabyć świece i baranki na stół wielkanocny a także „Chleb Miłości”. Produkty żywnościowe na rzecz ubogich z naszej wspólnoty, możemy składać do kosza przy stoliku z gazetami, do Wielkiego Wtorku włącznie.
 10. Fundusze ze sprzedaży palm, wykonanych przez dzieci, młodzież i dorosłych przedstawicieli grup i wspólnot parafialnych, są przeznaczone na świąteczny wystrój naszej świątyni i budowę nowego kościoła. Dziękujemy za wszelką pomoc przy wykonaniu palm.
 11. Zapraszamy na Dni Młodych, które się odbędą w dniach od 1 do 3 maja w Goleniowie. Do udziału w diecezjalnym spotkaniu młodych, zapraszamy studentów, młodzież szkół średnich i III klas gimnazjum. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Pawła.
 12. OGŁOSZENIA BUDOWLANE: rozpoczęliśmy drugi etap montażu instalacji elektrycznej. Dziękujemy wszystkim, którzy w różny sposób włączają się w to dzieło. Można jeszcze dołączyć do grona ofiarodawców tabernakulum nabywając cegiełki w zakrystii (brakuje nam jeszcze 11900 zł)
 13. SOLENIZANTOM I JUBILATOM NOWEGO TYGODNIA składamy życzenia wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele parafialne—szczególnie na budowę nowej świątyni, na tabernakulum, produkty żywnościowe dla ubogich, okulary dla Afryki oraz uczestnikom prac porządkowym na placu budowy, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Włodzimierza Pawłowskiego, Magdalenę Ozgę i Michalinę Dziatko, których polecamy naszej pamięci w modlitwie.

Zobacz:

INTENCJE MSZALNE