MSZE ŚWIĘTE w roku szkolnym
W KOŚCIELE PW. ŚW. ANTONIEGO:
DNI POWSZEDNIE: 7:00 i 18:00
W NIEDZIELE: 8:30, 12:00 i 13:15
W KOŚCIELE PW. ŚW. JANA PAWŁA II:
W NIEDZIELE: 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00 i 19:30

+

Wyjazd młodzieżowy do zakopanego 2016 – opis

Kategorie: Wyjazd młodzieżowy

 

W dniach 30.01-6.02.2016 roku odbył się wyjazd młodzieży parafii św. Antoniego na Warszewie do Zakopanego.

Głównym organizatorem wyjazdu był ksiądz Paweł Kasprzyk, który wraz z pomocą dwóch diakonów Łukasza i Marka sprawował opiekę nad młodymi pielgrzymami.

Najważniejszym celem wyjazdu było przybliżenie młodzieży do Boga i przygotowanie do ŚDM, które odbędą sie w Krakowie w lipcu 2016 roku. Codziennością była Msza święta w rożnych miejscach oraz poranna i wieczorna modlitwa.

Każdego wieczoru młodzi zbierali się wraz z opiekunami i rozważali Słowo Boże. Takie spotkania miały wzbudzić pielgrzymów do refleksji oraz nowych postanowień. W różnych miejscach odmawiali również Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Opiekunowie chcieli pokazać młodemu pokoleniu miejsca związane z życiem Jana Pawła II, które nawiedzał podczas swojej młodości. Między innymi był to Klasztor Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, gdzie jako kardynał Karol Wojtyła przyjeżdżał co roku aby wypocząć. W 1997 roku podczas pielgrzymki do ojczystego kraju odwiedził Siostry Urszulanki, tam wypowiedział słowa: ,,[…] dobrze mi się sprawujcie”. Są to proste słowa, ale o bardzo głębokim znaczeniu dla wielu osób. Wycieczka do pustelni świętego Brata Alberta miała nauczyć miłosierdzia względem drugiego człowieka. Święty Brat Albert przypominał ludziom proste slowa “Być dobrym jak chleb”. Odgrywają one bardzo ważną rolę w życiu chrześcijanina.

Kolejnym punktem wyjazdu był Dom Zakonny Ojców Dominikanów, gdzie ciepło przyjęli młodych pielgrzymów i poczęstowali herbatą. Odbyła się tam także msza swięta z udziałem młodzieży. Następnie młodzi wyruszyli do Sanktuarium Matki Boskiej Jaworzyńskiej Królowej Tatr oraz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Oprócz nawiedzenia Kościołów i Zakonów ludzie młodzi mieli czas aby zobaczyć najsłynniejsze miejsca w Zakopanem, takie jak Krupówki, Wielka Krokiew czy Gubałówka. Nie zabrakło również zabawy, podczas wycieczki odbyły się dwie dyskoteki, które miały zintegrować młodzież.

Dnia 5.02 pielgrzymi wyruszyli do Krakowa aby zobaczyć przygotowania miasta do ŚDM. Pierwszym punktem było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Tutaj młodzież zobaczyła Bramę Miłosierdzia i dowiedziała się jak uzyskać odpust zupełny. Następnie młodzi udali się do Centrum Jana Pawła II,gdzie znajdują sie relikwie z płynną krwią. W dalszej kolejności podróżnicy przejechali do Klasztoru Bernardynów i odprawili tam mszę świętą. Później przeszli na Wawel, zwiedzając Katedrę. Następnie ruszyli na ulicę Franiszkańską 3, gdzie znajduje się Pałac Biskupi, w tym miejscu mieszkał także kiedyś Jan Paweł II. Ostatnim punktem wycieczki było Stare Miasto, młodzi zwiedzili Kościół Mariacki i Sukiennice. Po godzinie 17 udali się na pociąg i ruszyli w drogę powrotną do Szczecina. W imieniu całej grupy wyjazdowej chciałybyśmy podziękować księdzu Pawłowi za tak wspaniały wyjazd oraz za pomoc w zrozumieniu wielu spraw. Niech Pan Bóg obdarzy go wszelkimi potrzebnymi łaskami. Kamila Grzesik i Joanna Jurkowska.

 

Dodał: martin3d