Służba liturgiczna 2013/2014

 MINSTRANCI MŁODSI | MINISTRANCI STARSI | LEKTORZY | SENIORZY

Do służby liturgicznej należy obecnie 68 osób w tym: 22 ministrantów młodszych, 20 ministrantów starszych, 19 lektorów, oraz 7 lektorów seniorów, którzy pomimo podjęcia studiów z chęcią wracają do naszej parafii, by służyć przy ołtarzu.

 

Na czele wspólnoty stoi Zarząd Służby Liturgicznej, w skład którego wchodzą: prezes ministrantów, wiceprezes ministrantów połączony z funkcją skarbnika.

 

Każdy ministrant i lektor jest zobowiązany do służby przy ołtarzu raz w tygodniu i raz w niedzielę. W każdą sobotę Sluzba liturgiczna 2013-2014odbywają się spotkania formacyjne dla ministrantów i kandydatów. W czwartki swoje zbiórki mają lektorzy. Szczególne miejsce na tych spotkaniach zajmuje rozważanie niedzielnego Słowa Bożego.

 

W każdą sobotę ministranci i lektorzy mają możliwość uczestniczenia w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej w szkole Podstawowej nr 7 w godzinach 11.10 – 13.10. Przygotowują się na nich do rozgrywek ligi ministranckiej w piłkę nożną, w której udział biorą dwie drużyny z naszej wspólnoty: drużyna gimnazjum oraz drużyna ponadgimnazjalna.

Od 7 lat grupa lektorów na każdą niedzielę wydaje gazetkę parafialną noszącą tytuł „Tygodnik Antoniański”. Zysk z dobrowolnie składanych ofiar przeznaczany jest na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Przez naszego opiekuna organizowany jeden wyjazd: na przełomie lipca i sierpnia dwa tygodnie spędzamy w Małopolsce, poznając dziedzictwo archidiecezji krakowskiej.

 

Od trzech lat wspólnotowo odmawiamy różaniec. Ministranci i lektorzy tworzą jedną róże. Nasze modlitwy ofiarujemy między innymi za powołanych do kapłaństwa, za rodziny, za młodzież.

W ciągu roku szkolnego i liturgicznego podejmujemy różne działania na rzecz naszej parafii. Warto wspomnieć chociażby o przygotowaniu i rozprowadzaniu sianka na stół wigilijny oraz bożonarodzeniowych kartek świątecznych. Z naszej inicjatywy tegoroczny zysk przeznaczyliśmy na przygotowanie paczek świątecznych dla ubogich rodzin z naszej parafii.

W okresie przedświątecznym gromadzimy się na spotkaniu opłatkowym. W Wielkim Poście włączamy się w prowadzenie młodzieżowej Drogi Krzyżowej. Organizujemy też rowerowe wyjazdy do lasu na ognisko.

Wspomniane przed chwilą działania to niektóre z wielu, jakie są podejmowane nie tylko dla dobra naszej parafii, ale także dla dobra młodych ludzi, którzy służąc z rówieśnikami przy ołtarzu wzrastają do dorosłego życia.