XVIII NIEDZIELA ROKU – 31.07.2016 R.

 1. LITURGIA NIEDZIELNA: Msze św. sprawujemy o godz. 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00 i 19:30. Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z rodzicami dzieci i młodzieży wyjeżdżającej z ks. Markiem na wakacyjny obóz w góry.
 2. W PREZBITERIUM JEST WYŁOŻONA KSIĘGA TRZEŹWOŚCI. Można do niej wpisać deklarację dobrowolnej abstynencji na czas sierpnia, by poprzez modlitwę i konkretny dar duchowy wspierać tych, którzy walczą z chorobą alkoholową oraz innymi uzależnieniami. Przez cały sierpień modlimy się na różańcu w intencji o wyzwolenie z nałogów naszego narodu: dni powszednie – 17:30; niedziele sierpnia – godz. 11:00.
 3. W TYM TYGODNIU PRZYPADA, PIERWSZY CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA MIESIĄCA. Okazja do spowiedzi świętej w piątek od 6:30 do 7:00; od 17:00 do 18:30, a także podczas adoracji od godz. 20:00 do 20:45, zakończonej Apelem Jasnogórskim o 21.00.
  W TYM TYGODNIU OBCHODZIMY:
  * wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i dk – w poniedziałek, 1 sierpnia.
  * wspomnienie św. Jana Marii Vianeneya, prezbitera – we wtorek, 4 sierpnia;
  * święto Przemienienia Pańskiego – w czwartek, 6 sierpnia;
 4. ZMIANA TAJEMNIC ŻYWEGO RÓŻAŃCA w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. PUSZKA Z PRZYSZŁEJ NIEDZIELI jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
 6. Ogłoszenia budowlane: Wykonano kolejne odcinki wieńców. Relacje zdjęciową z wydarzeń minionego tygodnia możemy oglądać na stronie internetowej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy w różny sposób włączają się w to dzieło. Ofiary na ten cel , można składać bezpośrednio na konto budowy kościoła lub parafialne, do przygotowanych kopert wyłożonych na stoliku z gazetami lub na tacę zbieraną na ten cel w pierwszą niedzielę miesiąca. Jednocześnie kończymy trzeci etap prac remontowo – konserwatorskich elewacji prezbiterium naszego kościoła parafialnego. Wykonano w części kościoła opaskę żwirową oraz przygotowujemy instalacje do podświetlenia kolejnych okien oraz ścian naszej świątyni.
 7. Zapraszamy na pielgrzymkę: autokarową w Roku Miłosierdzia w dniach 23-26.09, do Kalisza, Częstochowy, Krakowa, Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Piekar Śląskich. Koszt: 360 zł. Zapisy w zakrystii.
 8. SOLENIZANTOM I JUBILATOM nowego tygodnia życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Za dobroć, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele parafialne, szczególnie na budowę nowej świątyni i osobom zaangażowanym w przyjęcie pielgrzymów udających się pieszo na Jasną Górę oraz wszystkim zaangażowanym w przyjęcie uczestników ŚDM z Izraela i Brazylii, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Udającym się na wakacyjny odpoczynek życzymy wielu łask Bożych zarówno tych zewnętrznych jak i duchowych.

Zobacz:

INTENCJE MSZALNE