XX NIEDZIELA ROKU – 20.08.2017 r.

 1. LITURGIA NIEDZIELNA: Msze św. sprawujemy o godz. 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00 i 19:30.
 2. W PREZBITERIUM JEST WYŁOŻONA KSIĘGA TRZEŹWOŚCI. Można do niej wpisać deklarację dobrowolnej abstynencji na czas sierpnia, by poprzez modlitwę i konkretny dar duchowy wspierać tych, którzy walczą z chorobą alkoholową oraz innymi uzależnieniami. Przez cały sierpień modlimy się na różańcu w intencji o wyzwolenie z nałogów naszego narodu: dni powszednie – 17:30; niedziele sierpnia – godz. 11:00.
 3. LITURGIA TYGODNIA: Msze św. sprawujemy o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź od 6:30 do 7:00 i od godz. 17:30 do 18:00.
  W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  — NMP Królowa, – we wtorek; św. Bartłomiej, Apostoł – w czwartek.
  W sobotę, 26 sierpnia, nasze myśli i serca skierujemy ku Jasnej Górze, aby uczcić
  Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.
  Wspólny różaniec o godz. 17:30. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Matki Bożej Częstochowskiej połączone z aktem zawierzenia narodu Maryi.
  W naszych domach, o godz. 21:00, przerwijmy na chwilę zajęcia i duchowo złączmy się we wspólnej modlitwie maryjnej z całą Polską, stając do Apelu Jasnogórskiego.
 4. RODZICÓW DZIECI KLAS III , które przystąpią w przyszłym roku do I Komunii św. zapraszamy w niedzielę, 3.09 na Mszę św. o godz. 16.00 i spotkanie, natomiast młodzież klas VII oraz II i III gimnazjalnych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców, zapraszamy 3.09 na Mszę św. o godz. 19.30 i spotkanie.
 5. OSOBY, KTÓRE SIĘ ZAPISAŁY na diecezjalną pielgrzymkę do Częstochowy prosimy o dokonanie wpłaty minimum 100 zł do końca sierpnia.
 6. DECYZJĄ KS. ARCYBISKUPA z dniem 26.08 ks. Tomasz Mamełka zostaje zwolniony z funkcji wikariusza naszej parafii i równocześnie mianowany wikariuszem parafii pw. Bożego Ciała w Szczecinie. Pożegnamy ks. Tomasza w niedzielę, 4.09 podczas Mszy św. o godz. 10.00. Jednocześnie ks. Arcybiskup mianował nowym wikariuszem naszej parafii ks. Piotra Łąckiego, którego powitamy wśród nas w niedzielę, 27.08 podczas Mszy św. o godz. 10.00.
 7. OGŁOSZENIA BUDOWLANE: na placu budowy kontynuujemy prace związanych z budową konstrukcji dachowej w nawie głównej naszej nowej świątyni. W minionym tygodniu zbudowano platformę, na której są łączone w całość dostarczane elementy konstrukcji stalowej dachu. Następnie cała konstrukcja zostanie oparta na 16 dźwigarach z drewna klejonego. Jest to najtrudniejszy technicznie etap budowy.
  Dziękujemy wszystkim, którzy w różny sposób włączają się w to dzieło. Ofiary na ten cel , można składać bezpośrednio na konto budowy kościoła lub parafialne, do przygotowanych kopert. Relacje zdjęciową z wydarzeń minionego tygodnia możemy oglądać na stronie internetowej parafii.
 8. SOLENIZANTOM I JUBILATOM nowego tygodnia życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Za dobroć, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele parafialne, szczególnie na budowę nowej świątyni, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Udającym się na wakacyjny odpoczynek życzymy wielu łask Bożych zarówno tych zewnętrznych jak i duchowych.

Zobacz:

INTENCJE MSZALNE