NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 20.04.2014

 

1. Dzisiaj z wiarą powtarzamy: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

Chrystus Żyje. Ten sam wczoraj, dziś i na wieki! Ostatnie słowo należy do Niego. Ponieśmy Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz, i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi nienawiść. Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana! Msze św. sprawujemy dzisiaj o godz. 6:00, 10:00, 11:30, 13:00, 16:00, 18:00, 19:30.

2. Jutro drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. By trwać w radości paschalnej zadbajmy o nasz udział we mszy św. W ramach świątecznego popołudniowego spaceru pamiętajmy także w chwili modlitwy przy grobach o naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu. Jutro Msze św. sprawujemy o godz. 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00 i 19:30. Tradycyjnie tego dnia wspieramy modlitwą i ofiarą na tacę Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu Szczecińskiego.

3. Słowa serdecznego podziękowania kierujemy do wszystkich tych, którzy przyczynili się, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała godną oprawę. Dziękujemy dzieciom, młodzieży i dorosłym za czynny udział we wszelkich przygotowaniach przedświątecznych: porządkowych, dekoracyjnych, charytatywnych, muzycznych i liturgicznych. Dziękujemy również za modlitwę, ofiary duchowe i materialne składane na cele charytatywne w Wielki Czwartek, na Grób Pański w Jerozolimie w Wielki Piątek.

4. Przez Oktawę Wielkiej Nocy zachęcamy, o ile to możliwe, do uczestnictwa w Mszach św. o godz. 7:00 lub 18:00. Codziennie, po Mszy św. wieczornej, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, modlimy się nowenną do Miłosierdzia Bożego, przygotowując nasze serca na Święto Miłosierdzia, które przypada za tydzień, w II Niedzielę Wielkanocną. W Święto Miłosierdzia uczcimy relikwie św. s. Faustyny Kowalskiej przez ucałowanie w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15:00. Od tego dnia rozpoczniemy 70 Tydzień Miłosierdzia, pod hasłem: Jan Paweł II— Apostoł Miłosierdzia. W tym dniu zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na Caritas.

5. W środę, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. W modlitwie pamiętajmy o naszej Ojczyźnie.

6. W tym tygodniu celebrujemy także święto Marka Ewangelisty (w piątek, 25 kwietnia). Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Będziemy się modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba. W tym dniu nasz ks. Marek Jaworski obchodzi swoje imieniny. Składając Księdzu życzenia wszelkich łask od Pana Boga, zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Marka, w tym dniu o godz. 18:00.

7. Pielgrzymi udający się do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła ii, wyruszą w drogę 24.04 tj. w czwartek z przed naszego kościoła po Mszy św. o godz. 4.30.

8. Zapraszamy na Dni Młodych, które się odbędą w dniach od 1 do 3 maja w Barlinku. Do udziału w diecezjalnym spotkaniu młodych, zapraszamy studentów, młodzież szkół średnich i III klas gimnazjum. Szczegółowe informacje i Zapisy u ks. Pawła.

9. Wszystkim Drogim Parafianom, czcigodnym Gościom oraz Nowym mieszkańcom warszewa, życzymy, by doświadczenie spotkania Zmartwychwstałego Pana umacniało Was w trudzie codziennego, chrześcijańskiego życia. Niech wielkanocne wydarzenia staną się również mocą Waszych Serc w świadczeniu poprzez miłość w wymiarze krzyża, że Pan rzeczywiście zmartwychwstał.

 

DUSZPASTERZE

Ks. Wiesław Kruczyński  - proboszcz

Ks. Wiesław Kruczyński - proboszcz

 

 

 


Ks. Marek Jaworski - wikariusz

Ks. Marek Jaworski - wikariusz

 

 


brak_zdjecia

Ks. Paweł Kasprzyk – wikariusz