XVIII NIEDZIELA ROKU – 02.08.2015 R.

 1. LITURGIA NIEDZIELNA: Msze św. sprawujemy o godz. 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00 i 19:30. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele i spotkanie w świetlicy.
 2. W PREZBITERIUM JEST WYŁOŻONA KSIĘGA TRZEŹWOŚCI. Można do niej wpisać deklarację dobrowolnej abstynencji na czas sierpnia, by poprzez modlitwę i konkretny dar duchowy wspierać tych, którzy walczą z chorobą alkoholową oraz innymi uzależnieniami. Przez cały sierpień modlimy się na różańcu w intencji o wyzwolenie z nałogów naszego narodu: dni powszednie – 17:30; niedziele sierpnia – godz. 11:00.
 3. W TYM TYGODNIU PRZYPADA, PIERWSZY CZWARTEK, PIERWSZY PIĄTEK I PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. Okazja do spowiedzi świętej w piątek od 6:30 do 7:00, od godz. 17:00 do 18:30, a także podczas adoracji od godz. 20:00 do 20:45, zakończonej Apelem Jasnogórskim o 21.00.W TYM TYGODNIU OBCHODZIMY:
  – wspomnienie św. Jana Marii Vianeneya, prezbitera – we wtorek, 4 sierpnia;
  – święto Przemienienia Pańskiego – w czwartek, 6 sierpnia;
  – wspomnienie św. Dominika, prezbitera – w sobotę, 8 sierpnia.
 4. WSPÓLNOTA ŻYWEGO RÓŻAŃCA ZAPRASZA 9-10.08 NA JERYCHO RÓŻAŃCOWE. Jest to całodobowe czuwanie modlitewne, o dowolnie wybranej przez siebie godzinie, rozpoczynające się każdego dziewiątego dnia miesiąca o godzinie 19.00 w kaplicy domu parafialnego, w intencji Ojczyzny, Parafii i pokoju.
 5. TACA Z PRZYSZŁEJ NIEDZIELI jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
 6. ZAPRASZAMY NA DIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĘ NA JASNĄ GÓRĘ w dniach 25.09—27.09. Trasa: Myślibórz, Gidle, Częstochowa, Licheń, Lednica i Gniezno. Koszt 300 zł. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.
 7. INFORMACJE REMONTOWE: kończymy drugi etap prac remontowych elewacji ścian naszej świątyni, w tym tygodniu ma nastąpić ich odbiór przez Konserwatora Zabytków. Prace polegały na: czyszczeniu lica ceglanego, wymianie uszkodzonych i uzupełnieniu brakujących cegieł, klamrowaniu oraz na fugowaniu. Kolejny etap prac będzie związany z podświetleniem okien wyremontowanej ściany. Prosimy o ofiary na ten cel, które można złożyć do przygotowanych kopert wyłożonych na stoliku, na konto parafialne lub na tacę, która na ten cel jest zbierana w pierwsze niedzielę miesiąca. Pomimo dofinansowania przez Miejskiego Konserwatora Zabytków potrzebny jest nasz wkład własny.
 8. SOLENIZANTOM I JUBILATOM nowego tygodnia życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Za dobroć, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele parafialne, szczególnie na remont elewacji i osobom zaangażowanym w przyjęcie pielgrzymów udających się pieszo na Jasną Górę, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Nowych mieszkańców Warszewa oraz wszystkich gości serdecznie witamy w naszej wspólnocie, a udającym się na wakacyjny odpoczynek życzymy wielu łask Bożych zarówno tych zewnętrznych jak i duchowych.

 

 

DUSZPASTERZE

Wiesław-Kruczyński-PROBOSZCZ-mini_11

Ks. Wiesław Kruczyński 

proboszcz

 


Ks. Marek Jaworski

Ks. Marek Jaworski 

wikariusz


Ks. Paweł Kasprzyk

Ks. Paweł Kasprzyk 

wikariusz