IX NIEDZIELA ROKU – 29.05.2016 r.

 1. Msze św. sprawujemy o godz. 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:00 (dla dzieci), 18:00, 19:30. Nabożeństwo majowe: w niedziele – godz. 17:30; w dni powszednie – godz. 18:30.
 2. W Roku Miłosierdzia zapraszamy do konkretnych czynów miłosierdzia. W ramach akcji PAKA DLA DZIECIAKA, możemy wspomóc potrzebujące dzieci w wieku 0-3 lat. Po każdej Mszy Św. można zabrać ze sobą przygotowaną torbę wyłożoną na stoliku, w której znajdują się informacje, jakimi produktami ją wypełnić. Wypełnione paczki będziemy można ofiarować w czasie Odpustu św. Antoniego, na XXI Festynie, na stanowisku Fundacji Małych Stópek.
 3. Spotkania formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania: w poniedziałek, dla klas I gimnazjalnych, we wtorek, dla klas II gimnazjalnych i w środę, dla klas III gimnazjalnych. Spotkania rozpoczynają się Mszą św. godz. 18.00 w kościele.
 4. Od środy, przez cały czerwiec, zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wpatrując się w Serce Zbawiciela będziemy prosić: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego”. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 18:30 (po Mszy św. wieczornej); w niedziele czerwca o godz. 17:30.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych w pierwszy piątek odwiedzimy od godz. 9:00. Okazja do spowiedzi św. w tym dniu 6.30—7.00 , 17.00— 18.30, 20.00—21.30. W pierwszy piątek także Msza święta o godz. 22.00.
 6. Zapraszamy na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych w Lednicy pod hasłem AMEN, które odbędzie się 4.06. Koszt 70 zł. Zapisy w zakrystii lub u ks. Pawła. Spotkanie dla osób wyjeżdżających odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej w kościele.
 7. Zmiana tajemnic żywego różańca dla dzieci— w sobotę o 14.30, a dla dorosłych – w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 18.00.
 8. W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywać Święto Dziękczynienia. Pragniemy wraz z całą Polską dziękować Opatrzności Bożej za dar 1050- lecia chrztu naszej ojczyzny. Tego dnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na trwającą budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 9. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 30.05, Rocznica poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej; we wtorek, 31.05, święto Nawiedzenie NMP, w środę, 1.06, św. Justyna, męczennika; w piątek, 3.06, Najśw. Serca Pana Jezusa; w sobotę, 4.06 Niepokal. Serca NMP.
 10. Przygotowanie przedmałżeńskie odbędzie się 3.06, w piątek od godz. 19:30 do 21.00 i 4.06 od godz. 9.00 do 16.00 w świetlicy parafialnej. Zgłoszenia w zakrystii.
 11. 12 i 13.06 przeżywać będziemy Uroczystości Odpustowe i XXI Festyn Antoniański. Wraz z Komitetem Organizacyjnym i Radą Parafialną prosimy o włączenie się w przygotowanie festynu poprzez ofiarowanie fantów i nagród głównych.
 12. Wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży, z różnych grup naszej parafii, do Mszany , z ks. Markiem, odbędzie się w dniach 7 – 20.08. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Zgłoszenia w zakrystii.
 13. Ogłoszenia budowlane: Wykonano kolejne odcinki ścian, wieńców i kolumn. Relacje zdjęciową z wydarzeń minionego tygodnia możemy oglądać na stronie internetowej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy w różny sposób włączają się w to dzieło. Ofiary na ten cel , można składać bezpośrednio na konto budowy kościoła lub parafialne, do przygotowanych kopert wyłożonych na stoliku z gazetami lub na tacę zbieraną na ten cel w pierwszą niedzielę miesiąca. Jednocześnie trwa trzeci etap prac remontowo – konserwatorskich elewacji prezbiterium naszego kościoła parafialnego. Prace polegają na czyszczeniu lica ceglanego, wymianie uszkodzonych i uzupełnieniu brakujących cegieł oraz na założeniu nowej fugi. Następnie w części kościoła zostanie założona opaska żwirowa i poświetlone kolejne okna.
 14. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Za dobroć, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele duszpasterskie (dla naszej młodzieży na ŚDM) i remontowo-budowlane, oraz za przygotowanie uroczystości Bożego Ciała, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty śp. Bronisława Piątka i Kazimierę Balcerkiewicz, których polecamy naszej pamięci w modlitwie.

DUSZPASTERZE

Wiesław-Kruczyński-PROBOSZCZ-mini_11

Ks. Wiesław Kruczyński 

proboszcz

 


Ks. Marek Jaworski

Ks. Marek Jaworski 

pomoc duszpasterska


Ks. Paweł Kasprzyk

Ks. Paweł Kasprzyk 

wikariusz


Ks. Tomasz Mamełka

Ks. Tomasz Mamełka 

wikariusz


W NAJBLIŻSZYM CZASIE: