I NIEDZIELA ADWENTU – 29.11.2015 R.

Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów, a od 17 grudnia wejdziemy w bezpośredni czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy ten czas dla odnowienia naszej więzi z Bogiem i bliźnimi. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Pana jest Maryja. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Wyrazem tego będzie nasz udział w roratach oraz w rekolekcjach, które rozpoczną się w naszej wspólnocie 13 grudnia— od III N. Adw.

 1. LITURGIA NIEDZIELNA- Msze św. o godz. 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16;00, 18:00 i 19:30. Po Mszy św. o godz. 19.30, spotkanie z Rodzicami kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas I,II i III gimnazjalnych.
 2. ZAPRASZAMY W DNI POWSZEDNIE ADWENTU NA RORATY O GODZ. 6:30 – DLA DZIECI – od poniedziałku do piątku, a w soboty młodzież. O GODZ. 18:00— MSZA ŚW. ADWENTOWA – od poniedziałku do soboty. ( Po Mszy św. roratniej zapraszamy dzieci i młodzież na śniadanie do świetlicy parafialnej).
 3. SPOTKANIA FORMACYJNE DLA KANDYDATÓW DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA z klas I gimnazjalnych, w poniedziałek, dla klas II gimnazjalnych, we wtorek, a dla klas III gimnazjalnych, w środę o godz. 18.00 w kościele i w świetlicy.
 4. W SOBOTĘ, 28.11, SWOJE IMIENINY OBCHODZIŁ, KS. PROF. ZDZISŁAW KROPLEWSKI, a w poniedziałek, 30 listopada, będzie obchodził ks. dr Andrzej Krzystek. Wykładowcy Wydziału Teologicznego US. Obaj kapłani mieszkają w naszej parafii i posługują w naszym kościele. Msza św. imieninowa w ich intencji w zostanie odprawiona w poniedziałek, 30.11 o godz. 18.00. Pamiętając w modlitwie, składamy im najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask Bożych.
 5. UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA NASZEJ ŚWIĄTYNI- zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa ogłoszonym w dniu obchodzonej w tym roku 150 rocznicy jej powstania, od tego roku będzie obchodzona corocznie dnia 2.12. (Tego dnia 2001 r ks. Arcyb. Zygmunt Kamiński dokonał poświęcenia nowego ołtarza). Uroczysta Msza św. w tym dniu zostanie odprawiona o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie grupy i wspólnoty naszej parafii.
 6. LITURGIA TYGODNIA - W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 6.30 do 7.00 oraz od 17.00 do 18.30. Różaniec w czasie adwentu codziennie o 17.30, a w niedzielę o 11.00. Chorych odwiedzimy z Komunią św. w piątek od godz. 9:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 19:00 do Mszy św. o godz. 22:00 w kaplicy domu parafialnego.
  W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: W czwartek, 3 grudnia, św. Franciszek Ksawery, misjonarz, patron Indii, Japonii i marynarzy; w sobotę, 5 grudnia, św. Barbara, dziewica i męczennica, patronka górników i hutników; 6 grudnia, w niedzielę, św. Mikołaj, który się wybiera i do nas na Mszę św. o godz. 10 i 16.
 7. OGŁOSZENIA CARITAS - Kartki świąteczne oraz świece na stół wigilijny możemy nabyć pod chórem na stoisku CARITAS. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na paczki dla najuboższych mieszkańców Warszewa. Kosz tylko na produkty żywnościowe dla ubogich jest wystawiony przy stoliku z gazetami.
 8. POŚWIĘCONE OPŁATKI NA STÓŁ WIGILIJNY możemy nabyć na stoliku przy wyjściu z kościoła. (nikt nie jest upoważniony przez parafie do rozprowadzenia opłatków roznosząc je po domach, a ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na remont elewacji naszej świątyni ). Lektorzy rozprowadzają sianko na stół wigilijny.
 9. ZMIANA TAJEMNIC ŻYWEGO RÓŻAŃCA- dzieci i młodzieży – sobota godz. 14:30; dorośli— niedziela, 6.12 po Mszy św. o godz. 18.00.
 10. POŚWIĘCENIE MEDALIKÓW dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.
 11. RODZINY, KTÓRE CHCIAŁYBY GOŚCIĆ MŁODZIEŻ, KTÓRA PRZYBĘDZIE DO NAS Z ZAGRANICY W DNIACH, 20-25.07.2016, aby uczestniczyć w ŚDM w Krakowie z udziałem Ojca św. Franciszka, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii, aby pobrać deklaracje przyjęcia młodych w rodzinie.
 12. ZAPRASZAMY W ROKU ŚWIĘTYM – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – W DNIACH 26.09-6.10.2016 na pielgrzymkę samolotowo-autokarowo-promową do: Rzymu, Manoppello, San Giovanni Rotondo, Taorminy, Katanii, Syrakyz, Palermo, Neapolu, Monte Cassino. Koszt 4970 zł i 100 Euro. Zgłoszenia wraz z wpłatą 500 zł w zakrystii. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie.
 13. SOLENIZANTOM I JUBILATOM nowego tygodnia życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Za dobroć, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele naszej wspólnoty wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w porządkowanie i ogrodzenie placu pod budowę nowego Kościoła i Centrum im. Św. Jana Pawła II. Bóg zapłać. Zapraszamy chętnych w przyszłą sobotę na godz. 9.00 na kontynuację tych prac. W minionym tygodniu Pan Bóg powołął do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Kazimierza Pucińskiego, którego polecamy naszej modlitwie.

 

DUSZPASTERZE

Wiesław-Kruczyński-PROBOSZCZ-mini_11

Ks. Wiesław Kruczyński 

proboszcz

 


Ks. Marek Jaworski

Ks. Marek Jaworski 

pomoc duszpasterska


Ks. Paweł Kasprzyk

Ks. Paweł Kasprzyk 

wikariusz


Ks. Tomasz Mamełka

Ks. Tomasz Mamełka 

wikariusz


W NAJBLIŻSZYM CZASIE: