VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 08.05.2016 r. WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. MSZĘ ŚW. SPRAWUJEMY O GODZ. 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:00, 18:00, 19:30. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone są na budowę nowej św. im. św. Jana Pawła II.
 2. TRWA MARYJNY MIESIĄC MAJ. W naszym kościele nabożeństwo majowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 18:30, a w niedzielę o 16.50.
 3. BIAŁY TYDZIEŃ DLA DZIECI KTÓRE PRZYSTĄPIŁY DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ BĘDZIE TRWAŁ DO CZWARTKU. Zapraszamy do codziennego udziału we mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwie majowym
 4. WSPÓLNOTA ŻYWEGO RÓŻAŃCA ZAPRASZA Z 9/10 na Jerycho Różańcowe. Jest to całodobowe czuwanie modlitewne o dowolnie wybranej godzinie, w intencji Ojczyzny, Parafii i pokoju rozpoczynające się o godz. 19.00 w kaplicy.
 5. W TYM TYGODNIU OBCHODZIMY: W piątek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej – Maryja w swoich objawieniach trojgu portugalskim pastuszkom prosiła o modlitwę i pokutę za grzeszników, a dla uproszenia pokoju na świecie – o nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca. W sobotę, 14 maja, obchodzimy święto św. Macieja Apostoła.
 6. KATECHEZA DLA KANDYDATÓW DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA ODBĘDZIE SIĘ: w poniedziałek, 9.05— klasy I gimnazjalne; we wtorek, 10.05 —klasy II gimnazjalne; w środę, 11.05—klasy III gimnazjalne. Spotkania zaczynają się Mszą św. o godz. 18.00.
 7. W SOBOTĘ, 14.05; DRUGA SOBOTA KOMUNIJNA. Podczas Mszy św. o godzinie 10.00 i 12.00 dwie kolejne grupy dzieci przystąpią do I Komunii św. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców w piątek o godz. 16.30 i 19:00, a w niedzielę 22.05 o godz. 16.00 odbędzie się rocznica I Komunii św. W niedzielę dzieci klas III wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00 i nabożeństwo majowe podczas, którego nastąpi zawierzenie dzieci Matce Bożej oraz na pamiątkowe zdjęcie. Msze św. we wszystkie niedziele maja będą odprawiane wg. stałego porządku.
 8. PRZYGOTOWANIE PRZEDMAŁŻEŃSKIE odbędzie się 3.06, w piątek od godz. 19:30 do 21.00 i 4.06 od godz. 9.00 do 16.00 w świetlicy parafialnej. Zgłoszenia w zakrystii.
 9. ZAPRASZAMY NA OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE MŁODYCH W LEDNICY POD HASŁEM AMEN, które odbędzie się 4.06. Koszt 70 zł. Zapisy w zakrystii lub u ks. Pawła.
 10. 12 I 13.06. PRZEŻYWAĆ BĘDZIEMY UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE I FESTYN ANTONIAŃSKI. Wraz z Komitetem Organizacyjnym i Radą Parafialną prosimy o włączenie się w przygotowanie festynu poprzez ofiarowanie fantów.
 11. NASZ DIAKON MATEUSZ TSCHECH SYN DARIUSZA I ANNY pragnie przyjąć sakrament święceń w stopniu prezbitera. Kandydata poleca się modlitwie wiernych. Kto by wiedział o nim coś, co czyniłoby go niegodnym święceń, jest zobowiązany w sumieniu powiadomić o tym ks. Proboszcza, przy czym należy pamiętać, że rzucanie niesłusznych posądzeń lub podejrzeń jest grzechem ciężkim.
 12. OGŁOSZENIA BUDOWLANE: Wykonano kolejne odcinki wieńców i kolumn oraz strop pod organy. Relacje zdjęciową z wydarzeń minionego tygodnia możemy oglądać na stronie internetowej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy w różny sposób włączają się w to dzieło. Ofiary na ten cel , można składać bezpośrednio na konto budowy kościoła lub parafialne, do przygotowanych kopert wyłożonych na stoliku z gazetami lub na tacę zbieraną na ten cel w przyszłą niedzielę. Jednocześnie trwa trzeci etap prac remontowo – konserwatorskich elewacji prezbiterium naszego kościoła parafialnego. Prace polegają na czyszczeniu lica ceglanego, wymianie uszkodzonych i uzupełnieniu brakujących cegieł oraz na założeniu nowej fugi. Następnie w części zostanie założona opaska żwirowa wokół kościoła.
 13. SOLENIZANTOM I JUBILATOM nowego tygodnia życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Za dobroć, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele parafialne—szczególnie na budowę nowej świątyni, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Tadeusza Rzepkę, którego polecamy naszej pamięci w modlitwie.

 

DUSZPASTERZE

Wiesław-Kruczyński-PROBOSZCZ-mini_11

Ks. Wiesław Kruczyński 

proboszcz

 


Ks. Marek Jaworski

Ks. Marek Jaworski 

pomoc duszpasterska


Ks. Paweł Kasprzyk

Ks. Paweł Kasprzyk 

wikariusz


Ks. Tomasz Mamełka

Ks. Tomasz Mamełka 

wikariusz


W NAJBLIŻSZYM CZASIE: