XXI NIEDZIELA ROKU – 23.08.2015 R.

 1. LITURGIA NIEDZIELNA: Msze św. sprawujemy o godz. 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00 i 19:30.
 2. MODLITWA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI o wyzwolenie z nałogów naszego narodu: dni powszednie – 17:30; niedziele sierpnia – godz. 11:00.
 3. LITURGIA TYGODNIA: Msze św. sprawujemy o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź od 6:30 do 7:00 i od godz. 17:30 do 18:00.
  W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  Jutro, 24 sierpnia, św. Bartłomiej Apostoł. Według tradycji, po Zesłaniu Ducha Świętego dotarł z Ewangelią aż do Indii, dokonując licznych cudów i uzdrowień. Zginął prawdopodobnie śmiercią męczeńską w 70 roku na terenie dzisiejszej Armenii.

  W środę, 26 sierpnia, nasze myśli i serca skierujemy ku Jasnej Górze, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.

  W tym dniu, w naszym kościele, Msze św. sprawujemy o godz. 7:00 i 18:00. Wspólny różaniec o godz. 17:30. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Częstochowskiej połączone z aktem zawierzenia narodu Maryi.W naszych domach, o godz. 21:00, przerwijmy na chwilę zajęcia i duchowo złączyli się we wspólnej modlitwie maryjnej z całą Polską, stając do Apelu Jasnogórskiego.
  W czwartek, 27 sierpnia, św. Monika, matka świętego Augustyna. Swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła nawrócenie dla syna (wspomnienie obowiązkowe).
  W piątek, 28 sierpnia, św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki. Po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem. W uznaniu dla jego ciągle aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go Doktorem Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).
  W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy męczeństwo świętego Jana Chrzciciela. Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosić go o ład duchowo – moralny w naszych rodzinach i w całym Narodzie.

 4. PARAFIALNA ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA CARITAS czynna jest w okresie wakacji od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 15.00. Do końca sierpnia trwają zapisy dzieci w wieku szkoły podstawowej na nowy rok szkolny 2015/2016. Opieką od 2.09, obejmujemy dzieci rodziców pracujących, potrzebujących pomocy dydaktycznej i wychowawczej, w godzinach 13—18, od poniedziałku do piątku.
 5. W NIEDZIELĘ 13.09 PODCZAS MSZY ŚW. O GODZ. 11.30, której będzie przewodnictwem ks. Arcybiskup, będziemy dziękować za 150 lat istnienia naszej świątyni i 70 lat od jej poświęcenia. Uroczystości rozpoczną się w sobotę, 5.09 – Dniami Warszewa i potrwają przez cały tydzień. Każdego dnia będzie: adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwa różańcowa, Msza św. o godz. 19.00, sprawowana przez dawnego proboszcza lub kapłana pochodzącego z naszej parafii oraz koncert. Szczegółowy program zbliżających się uroczystości znajduje się na plakacie w gablocie. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w naszym dzielnicowym i parafialnym święcie.
 6. ZAPRASZAMY NA DIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĘ NA JASNĄ GÓRĘ w dniach 25.09—27.09. Trasa: Myślibórz, Gidle, Częstochowa, Licheń, Lednica i Gniezno. Koszt 300 zł. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.
 7. DECYZJĄ KS. ARCYBISKUPA z dniem 24.08 ks. Tomasz Mamełka zostaje mianowany nowym wikariuszem w naszej parafii. Powitamy Go uroczyście podczas Mszy św. dożynkowej, w niedzielę 6.09 o godz. 11.30, a ks. Krystianowi Dylewskiemu dziękujemy za pomoc duszpasterską w okresie wakacji. Na nowej placówce duszpasterskiej w Nowogardzie życzymy Bożego błogosławieństwa.
 8. SOLENIZANTOM I JUBILATOM nowego tygodnia życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Za dobroć, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele parafialne- szczególnie na remont elewacji naszej świątyni – wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Nowych mieszkańców oraz wszystkich gości serdecznie witamy w naszej wspólnocie, a udającym się na wakacyjny odpoczynek życzymy wielu łask Bożych zarówno tych zewnętrznych jak i duchowych.

 

DUSZPASTERZE

Wiesław-Kruczyński-PROBOSZCZ-mini_11

Ks. Wiesław Kruczyński 

proboszcz

 


Ks. Marek Jaworski

Ks. Marek Jaworski 

wikariusz


Ks. Paweł Kasprzyk

Ks. Paweł Kasprzyk 

wikariusz