XXX NIEDZIELA ROKU – 23.10.2016 r.

 1. LITURGIA NIEDZIELNA: Msze św. sprawujemy o godz. 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:00, 18:00 i 19:30. Różaniec – godz. 17:30. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Naszą modlitwą i ofiarą do puszki pragniemy wspierać działalność misyjną Kościoła. Po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z Komitetem Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w świetlicy.
 2. LITURGIA I POSŁUGA DUSZPASTERSKA W DNI POWSZEDNIE: Msze św. – godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź w tygodniu – od 6:30 do 7:00 i od 17:30 do 18:00.
  Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dzieci -w poniedziałek, we wtorek, w środę i w czwartek o godz. 17:00 (w czwartek uroczyste zakończenie różańca dziecięcego); dorosłych parafian – po Mszy św. wieczornej o godz. 18:30. Młodzież zapraszamy w piątek o godz. 19.30. W piątek, 28 października, przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza Ap.
 3. ZAPRASZAMY DZIECI NA BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH który odbędzie 26.10, w środę w naszej Szkole Podstawowej nr 7 od 16.30-18.30.
 4. NA STOLIKU Z GAZETAMI SĄ WYŁOŻONE KARTY WYPOMINKOWE, na których piszemy imiona naszych zmarłych i zaznaczamy ulicę zamieszkania osoby proszącej o tę modlitwę. Na kartach wypominkowych zaznaczamy znakiem „X” wypominki listopadowe lub wypominki roczne, bądź też jedne i drugie. Za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych będziemy modlić się codziennie, od 2 do 26 listopada, o godz. 17:30. Mieszkańców z poszczególnych ulic zapraszamy w kolejne dni tygodnia, według planu, który zostanie podany w ogłoszeniach parafialnych w niedzielę, 30 października 2016 r.
  Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych sprawujemy przez cały rok, w ostatni piątek miesiąca o godz. 18:00, Mszę św. Ofiary składane przy tej okazji wspomogą budowę naszej nowej świątyni pw. Św. Jana Pawła II.
 5. CARITAS PARAFIALNY prosi o pomoc w zebraniu trwałych produktów żywnościowych dla naszych podopiecznych, które możemy ofiarować do przygotowanego toreb miłosierdzia wyłożonych przy stoliku z gazetami. Caritas jest czynny w II i IV środę miesiąca w godz. 17.00 – 18.00.
 6. PROSIMY O WSPARCIE FINANSOWE NASZEGO WYŻSZEGO ARCYBISKUPIEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO. Wszystkie parafie archidiecezji mają swój udział w utrzymaniu Seminarium Duchownego. Koperty na ten cel, obok kart wypominkowych, są wyłożone na stoliku z gazetami.
 7. OGŁOSZENIA BUDOWLANE: Wykonujemy konstrukcje i szalunki pod wieniec górny kopuły naszej świątyni. Relację zdjęciową z wydarzeń minionego tygodnia można oglądać na stronie internetowej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy w różny sposób włączają się w to dzieło. Ofiary na ten cel można składać bezpośrednio na konto budowy kościoła lub parafialne, do przygotowanych kopert wyłożonych na stoliku z gazetami lub na tacę zbieraną na ten cel w pierwszą niedzielę miesiąca.
 8. SOLENIZANTOM I JUBILATOM nowego tygodnia życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Za dobroć, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele duszpasterskie, na budowę nowej świątyni oraz za produkty żywnościowe dla naszych ubogich, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

ZOBACZ: INTENCJE MSZALNE

DUSZPASTERZE

Wiesław-Kruczyński-PROBOSZCZ-mini_11

Ks. Wiesław Kruczyński 

proboszcz

 


Ks. Marek Jaworski

Ks. Marek Jaworski 

pomoc duszpasterska


Ks. Paweł Kasprzyk

Ks. Paweł Kasprzyk 

wikariusz


Ks. Tomasz Mamełka

Ks. Tomasz Mamełka 

wikariusz