XXVI NIEDZIELA ROKU – 28.09.2014. 

 

 1. MSZE ŚWIĘTE SPRAWUJEMY o godz. 8:30, 10:00(dzieci klas IV, V, VI), 11:30, 13:00, 16:00 (dzieci klas 0, I, II, III)18:00 i 19:30(młodzież). Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie Komitetu Rodziców I Komunii św.
 2. W TYGODNIU MSZE ŚW. SPRAWUJEMY: o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź od 6:30 do 7:00 i od godz. 17:30 do 18:00. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca z Godziną Świętą o 18:00, pierwszy piątek miesiąca z adoracją Najświętszego Sakramentu od Mszy św. o godz. 18:00 do Mszy św. o godz. 22:00 i pierwsza sobota miesiąca z Nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18:00. Spowiedź w piątek od 6:30 do 7:00 i od godz. 17:00 do 18:30 oraz od godz. 20:00 do 21:00. W piątek odwiedzimy naszych chorych od godz. 9:00.
 3. ZMIANA TAJEMNIC ŻYWEGO RÓŻAŃCA: dzieci- sobota godz. 14:30; dorośli- przyszła niedziela po Mszy św. o godz. 18:00.
 4. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ po Mszy św. o godz. 16:00 poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
 5. OD ŚRODY ROZPOCZYNAMY MIESIĄC MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ. Jak wielkie znaczenie ma ta modlitwa, przypomniał św. Jan Paweł II w Roku Różańca Świętego. Zachęcamy wszystkich w dni powszednie tygodnia, do udziału w codziennej Mszy św. o godz. 18:00 połączonej z nabożeństwem różańcowym o 18:30. Dzieci będą miały osobno różaniec w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki października o godz. 17:00, a w piątki, soboty i niedziele października wspólnie z dorosłymi. Młodzież, od gimnazjów poczynając, zapraszamy na różaniec w piątki o godz. 19.30 a w pozostałe dni z dorosłymi bądź z dziećmi. W niedziele październikowe różaniec o godz. 17:30. Parafian, którym trudniej jest dotrzeć do naszej świątyni, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętamy o sprawach narodowych, społecznych, diecezjalnych i parafialnych.
 6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 29 IX – Archaniołowie: Michał, Gabriel, Rafał; 30 IX- św. Hieronim, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński; 1 X św. Teresa od Dzieciątka Jezus, dziewica i Doktor Kościoła, która jest patronką misji katolickich, 2 X – Święci Aniołowie Stróżowie, 4 X- św. Franciszek z Asyżu, zakonnik; 5 X- św. Faustyna Kowalska, Apostołka Bożego Miłosierdzia, zakonnica.
 7. SPOTKANIA PRZEDMAŁŻEŃSKIE w naszej parafii rozpoczną się 13 X (poniedziałek), o godz. 19:30 w domu parafialnym.
 8. ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH na nocne czuwanie modlitewne do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Wyjazd nastąpi 17 października o godz. 19:00. Koszt wyjazdu: 35zł. Zapisy u ks. Pawła.
 9. ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ KLAS GIMNAZJALNYCH w pierwszy piątek miesiąca (3 X) na adorację Najświętszego Sakramentu do kościoła na godz. 19:00 i różaniec o godz. 19:30.
 10. W NAJBLIŻSZY PIĄTEK przypadnie Światowa Dziecięca Eucharystyczna Godzina Święta o pokój w rodzinach i w świecie- za przykładem trójki pastuszków z Fatimy. Mali Misjonarze Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci z naszej parafii zapraszają wszystkie dzieci wraz z rodzinami do wspólnej modlitwy w pierwszy piątek miesiąca na godz. 14:00.
 11. INFORMACJE REMONTOWE: Trwają prace remontowe wieży naszej świątyni- obecnie trwa czyszczenie cegieł i fugowanie. Prosimy o ofiary na ten cel, które można złożyć do przygotowanych kopert wyłożonych na stoliku, na konto parafialne lub na tacę, która szczególnie zbierana będzie na ten cel w pierwszą niedzielę października. Dotychczas zebraliśmy na ten cel 10 500zł, tj. 1/3 naszego udziału w inwestycji.
 12. SOLENIZANTOM I JUBILATOM nowego tygodnia życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Za dobroć, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele parafialne, szczególnie na remont wieży naszej świątyni wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Nowych mieszkańców Warszewa i wszystkich gości serdecznie witamy w naszej wspólnocie.

 
 

 

 
 

DUSZPASTERZE

Ks. Wiesław Kruczyński - proboszcz

Ks. Wiesław Kruczyński - proboszcz

 

 

 


Ks. Marek Jaworski - wikariusz

Ks. Marek Jaworski - wikariusz

 

 


brak_zdjecia

Ks. Paweł Kasprzyk – wikariusz