XVII NIEDZIELA ROKU – 24.07.2016 R.

 1. LITURGIA NIEDZIELNA: Msze św. sprawujemy o godz. 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00 i 19:30. W czasie Eucharystii o godz. 11.30 będą z nami nasi goście z Izraela i Brazylii, którzy przybyli do nas, aby uczestniczyć w ŚDM w Krakowie. O godz. 17.00 nabożeństwo uwielbienia.
 2. BIURO PARAFIALNE w czasie wakacji czynne we wtorek od 16.00 do 17.00 i w sobotę od 11.00 do 12.00.
 3. W CZWARTEK, 28.07 około godziny południowej, tradycyjnie już będziemy gościć pielgrzymów z pasa nadmorskiego udających się w XXXII Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Prosimy o pomoc w przygotowaniu posiłku. Uroczysta inauguracja pielgrzymki będzie miała miejsce 1 sierpnia o godz. 7.00 w Bierzwniku. Serdecznie zapraszamy do udziału w pieszym pielgrzymowaniu.
  Istnieje również możliwość duchowego pielgrzymowania. Pełna informacja o pielgrzymce oraz zapisach znajduje się na plakacie (w gablocie) oraz na stronie internetowej www.szczecinska.pl.
 4. LITURGIA TYGODNIA: Msze św. sprawujemy o godz. 7:00 i 18:00. Okazja do spowiedzi św. 30 min. Przed Mszą św.
 5. W TYM TYGODNIU OBCHODZIMY:
  * W poniedziałek, 25 lipca, święto św. Jakuba Apstoła (odpust w Bazylice Archikatedralnej ) oraz wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Modlitwa za kierowców i poświęcenie pojazdów po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Ofiary zbierane w tym dniu, przeznaczone sna pomoc dla misjonarzy polskich w zakupie i utrzymaniu środków transportu potrzebnych do pracy misyjnej, ewangelizacyjnej, katechetycznej i charytatywnej.
  * We wtorek, 26 lipca, św. Joachima i Anny, rodziców NMP.
  * W piątek, 29 lipca, wspomnienie św. Marty.
 6. OGŁOSZENIA BUDOWLANE: Wykonano kolejne odcinki wieńców oraz zakończono pokrywanie deskami i papą dachu nad zakrystią i częścią kościoła. Relacje zdjęciową z wydarzeń minionego tygodnia możemy oglądać na stronie internetowej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy w różny sposób włączają się w to dzieło. Ofiary na ten cel , można składać bezpośrednio na konto budowy kościoła lub parafialne, do przygotowanych kopert wyłożonych na stoliku z gazetami lub na tacę zbieraną na ten cel w pierwszą niedzielę miesiąca. Jednocześnie kończymy trzeci etap prac remontowo – konserwatorskich elewacji prezbiterium naszego kościoła parafialnego. Wykonano w części kościoła opaskę żwirową oraz przygotowujemy instalacje do podświetlenia kolejnych okien oraz ścian naszej świątyni.
 7. ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ: autokarową w Roku Miłosierdzia w dniach 23-26.09, do Kalisza, Częstochowy, Krakowa, Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Piekar Śląskich. Koszt: 360 zł. Zapisy w zakrystii.
 8. SOLENIZANTOM I JUBILATOM nowego tygodnia życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Za dobroć, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele parafialne -szczególnie na budowę nowej świątyni i wszystkim zaangażowanym w udzielenie gościny naszym gościom z Izraela i Brazylii— wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
 9. UDAJĄCYM SIĘ NA WAKACYJNY ODPOCZYNEK życzymy wielu łask Bożych zarówno tych zewnętrznych jak i duchowych. Piękno stworzonego świata, piękno architektury sakralnej miejsc, które odwiedzimy, niech nam wszystkim pomoże jeszcze bardziej zbliżyć się do Pana Boga i odnowić siły duchowe i fizyczne.

DUSZPASTERZE

Wiesław-Kruczyński-PROBOSZCZ-mini_11

Ks. Wiesław Kruczyński 

proboszcz

 


Ks. Marek Jaworski

Ks. Marek Jaworski 

pomoc duszpasterska


Ks. Paweł Kasprzyk

Ks. Paweł Kasprzyk 

wikariusz


Ks. Tomasz Mamełka

Ks. Tomasz Mamełka 

wikariusz


W NAJBLIŻSZYM CZASIE: