V NIEDZIELA WIELKANOCNA 24.04.2016 r.

  1. Dzisiaj Mszę św. sprawujemy o godz. 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:00, 18:00, 19:30. Przez całą niedzielę gościmy Romcia Tomcia autora rymowanych Ewangelii. Ofiarami do puszki zgodnie z prośbą papieża Franciszka wspieramy dzisiaj mieszkańców Ukrainy.
  2. Spotkanie Rodziców i dzieci z klasy III e, ze SP nr 7 które w tym roku przystąpią do I Komunii św., odbędzie się dzisiaj, po Mszy św. o godz. 16.00 w kościele.
  3. W poniedziałek 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. W tym dniu nasz ks. Marek Jaworski obchodzi swoje imieniny. Zapraszamy na Mszę św. w intencji dostojnego solenizanta o godz. 18.00. Składamy naszemu solenizantowi obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej.
  4. Zmiana tajemnic Żywego Różańca: dla dzieci w sobotę, 30.04 o godz. 14.30, a dla dorosłych w niedzielę, 1.05, po Mszy św. o godz. 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. Tyle ważnych spraw mamy do „omodlenia” przed obliczem Matki Bożej. W Jej szkole uczmy się całkowitego oddania Bogu i człowiekowi. W naszym kościele nabożeństwo majowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych: w dni powszednie o godz. 18:30, w niedziele o godz. 17:30.
  6. Zapraszamy na Dni Młodych, które obędą się w dniach od 1 do 3 maja br. w Barlinku. Wyjazd uczestników nastąpi 1.05 o godz. 7.30 z przed naszego kościoła.
  7. Ogłoszenia budowlane: kontynuujemy wznoszenie ścian świątyni i wypełniamy wnętrze fundamentów piaskiem. Wykonano kilka słupów. Relacje zdjęciową z wydarzeń minionego tygodnia możemy oglądać na stronie internetowej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy w różny sposób włączają się w to dzieło. Ofiary na ten cel , można składać bezpośrednio na konto budowy kościoła lub parafialne, do przygotowanych kopert wyłożonych na stoliku z gazetami, w formie odpisu od podatku na cele kultu religijnego lub na tacę zbieraną na ten cel w pierwszą niedzielę miesiąca. Jednocześnie rozpoczynamy trzeci etap prac remontowo – konserwatorskich elewacji naszego kościoła parafialnego. Prace będą polegały na czyszczeniu lica ceglanego, wymianie uszkodzonych i uzupełnieniu brakujących cegieł oraz na założeniu nowej fugi. Następnie w części zostanie założona opaska żwirowa wokół kościoła.
  8. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Za dobroć, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele parafialne—szczególnie na budowę nowej świątyni, ŚDM w diecezji, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

 

DUSZPASTERZE

Wiesław-Kruczyński-PROBOSZCZ-mini_11

Ks. Wiesław Kruczyński 

proboszcz

 


Ks. Marek Jaworski

Ks. Marek Jaworski 

pomoc duszpasterska


Ks. Paweł Kasprzyk

Ks. Paweł Kasprzyk 

wikariusz


Ks. Tomasz Mamełka

Ks. Tomasz Mamełka 

wikariusz


W NAJBLIŻSZYM CZASIE: